Chrzciny w restauracji

Wielu młodych rodziców staje przed dylematem, czy urządzić chrzciny w restauracji czy w domu. Po uroczystości w kościele wypadałoby ugościć rodzinę i podziękować za przybycie. Niektóre mamy przygotowują obiad w domu. Jednak wiąże się to z odpowiednio wcześniejszym wypadem do sklepu w celu zakupu potrzebnych składników. Potem w zależności od ilości osób spędzają kilka godzin lub nawet dwa, trzy dni w kuchni. Wszystko trzeba ugotować, niektóre potrawy mogą przeczekać, inne zaś trzeba przygotować z samego rana – w dniu chrzcin. Do tego dochodzi stres związany z samą uroczystością, maleństwo trzeba ubrać, nakarmić, reszta rodziny również musi się prezentować. Mama w tym dniu niestety ma mało czasu dla siebie. Po uroczystym Chrzcie w kościele na jej barki spada obowiązek zajęcia się przybyłymi gośćmi. Stół oczywiście musi być przygotowany prędzej. Każdego trzeba wygodnie usadzić, podać kawę lub herbatę. W czasie przyjęcia również trzeba na bieżąco odgrzewać jedzenie lub przynieść nowe dania.

Czas dziecka i mamy

Każda z nas chce sprawnie wypaść w roli matki i gospodyni domowej. Kochane mamy! Pamiętajcie jednak o jednym – nie jesteśmy robotami! Nie każde dziecko pozwoli nam przygotować wszystko tak, jakbyśmy chciały. Jedno wymaga więcej uwagi inne może  spokojnie poleżeć w łóżeczku. To, że koleżanka ogarnęła wszystko sama, nie znaczy, że ty też musisz. Oczywiście wielkie brawa dla koleżanki! Ale pamiętajcie, że każde dziecko jest inne i każdy ma inne warunki mieszkaniowe. Nie prześcigajcie się kto i co zrobił lepiej lub więcej. Czy to ważne? Nie… Najważniejsze jest w tym dniu dziecko. A mama powinna mieć czas dla niego, dla siebie i dla gości. Dlatego zastanów się, czy nie lepiej będzie urządzić chrzciny w restauracji.

Plusu uroczystości przygotowanej w Restauracji

Chrzciny w restauracji mają wiele zalet. Nie musisz sterczeć godzinami w kuchni. Możesz przyjechać jak reszta gości „na gotowe” i spędzić ten czas z rodziną. To kelnerzy obsługują gości, a nie ty… W każdej chwili możesz zająć się dzieckiem lub je nakarmić bez stresu, że coś ci się przypali. Pamiętaj jednak, aby wybrać restauracje, która jest dostosowana do matek z dziećmi. Najlepiej poszukać takiej, która oferuje salę typowo przystosowaną na chrzciny. Nie musi być ona duża. To przecież nie wesele. Ważne, żeby mama miała gdzie nakarmić i przebrać dziecko. Niektóre restauracje oferują kącik dla mamy, w którym znajduje się wygodny fotel i przewijak. Mimo że jesteś w lokalu, masz poczucie prywatności „na uboczu”.

Chrzciny w restauracji

Chrzciny w restauracji są szczególnie polecane, jeżeli planujesz zaprosić większą liczbę osób. Tym bardziej, jeśli nie masz wystarczającej przestrzeni w domu. W lokalu będzie wam zwyczajnie wygodniej! A cena? Wszystko zależy od tego ile osób zaprosisz. Ważne jest również menu i czas jaki chcesz spędzić w lokalu. Jeśli ma to być tylko obiad, kawa, herbata i deser to nie wydasz więcej, niż gdybyś urządzała przyjęcie w domu. Pamiętaj też o jednym… Chrzciny w restauracji nie wymagają twojego późniejszego stania nad zlewem pełnym naczyń! Czy nie przyjemnie będzie wrócić do czystego, spokojnego domu? Odpowiedz sama na to pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *